Detské izby

 

Detská izba, to je detský svet. Myslíme na to aj pri našej práci. Priestor sa pri dizajnovaní snažíme rozdeliť do dvoch častí - na zónu pracovnú a zónu na hranie, ktorá sa časom pretransformuje na pracovnú zónu.

Nábytok, ktorý do hernej zóny umiestnime, by mal byť funkčný a bezpečný a zároveň prispôsobený veku dieťaťa. V druhej, oddychovej časti, je nutné počítať s kvalitnou posteľou a matracom. Ak celý tento priestor vhodne doplníme tapetami, osvetlením, doplnkami a necháme celému priestoru voľnosť, dávame deťom slobodu. Detská izba nieje klietka, je to miesto pre ich rozvoj a vývoj.

Nikdy nezabúdame na to, že tento priestor je potrebné navrhovať variabilne s možnoťou meniť štýl a funkčné usporiadanie izby s pribúdajúcim vekom dieťaťa.

 

Detská izba


Polyfunkčnosť priestoru, ktorý by mal byť miestom pre hru, sny i štúdium kladie mimoriadne nároky na kvality dizajnéra. Často pristúpi klient k na mieru vytvorenému nábytku, kde absolútnu prioritu hrá množstvo úložných priestorov. Farba ako dôležitý element, však doporučujeme využívať ako doplnok,nie ako nosný motív. To umožní pri malých zmenách, aby interiér rástol spolu s dieťaťom.

Študentská izba


Interiér sa začína blížiť použitými komponentami obývačke rodičov. Polyfunkčnosť priestoru je vhodné podporiť vytvorením pomyselných zón. K tomu dopomôže ako farba tak i tvar a rozmiestnenie nábytku. Originálnosť a individualitu je možné dosiahnúť doplnkami a netradičnými farebnými, výrazovými prostriedkami.

Mojím snom bolo mať obývačku, ktorá by vyjadrovala moje JA a v ktorej by som sa cítila príjemne nie len ja, ale aj moja návšteva. A STUDIO splnilo toto prianie nad moje očakávania. Vytvorilo plne funkčný priestor rešpektujúc aktuálne...

Čítať viac