Spálne

 

Spálňa je pre všetkých nás intímne miesto, kde trávime tretinu svojho života. Hovorí sa, že zdravý spánok je základ bytia. Je preto dôležité, aby sme sa v spálni nielen dobre vyspali, ale aby sme sa v nej príjemne a bezpečne cítili. Aj z pohľadu praktického aj estetického.

Veľmi dôležitý je vhodný výber materiálov a farebných odtieňov, kde vieme jemné pastelové farby osviežiť tapetami, obrazom, bytovými doplnkami a osvetlením.

Moderná spálňa


Maximálne využiť priestor, hra s vrstevným osvetlením a dôraz na kvalitné materiály. Pre oddych zvolené farebnú škálu môže podporiť umelecké dielo alebo vhodne použitý artefakt. Ťažké závesy nahradí ľahučký, vzdušný textil. Priestor nadobudne nadčasovosť vhodne zvoleným kreslom, ktoré svojou farbou ale i kontrastným tvarom podporí ducha osobitosti interiéru.

Klasická spálňa


Uvolnenie, zotavenie v útulnom prostredí a hrejivá atmosféra v podobe farebnej vyváženosti. Viac ako v iných častiach domu, alebo bytu je položený akcent na využitie textilu v podobe závesov, kobercov,kvalitnej bielizne. Klasická spálňa pracuje s kvalinými a poväčšinou prírodnými materiálmi, často využíva tmavé tóny drevín. Široká škála výberu svietidiel dodá interiéru eleganciu i hĺbku.

Rustikálna spálňa


Mnoho textilu s kvetinovým motívom, drevo a typicky vyblednutý akoby opotrebovaný nábytok. Tento štýl vznikol ako reakcia na drahý nábytok v 17. storočí v Anglicku. K nám sa vracia v podobe nostalgickej spomienky; na bielo lakovaný, akoby odretý biely nábytok s patinou a vyblednuté jemné pastelky v kontraste k poväčšine lesklým kovovým doplnkom.

Mojím snom bolo mať obývačku, ktorá by vyjadrovala moje JA a v ktorej by som sa cítila príjemne nie len ja, ale aj moja návšteva. A STUDIO splnilo toto prianie nad moje očakávania. Vytvorilo plne funkčný priestor rešpektujúc aktuálne...

Čítať viac